09 december 2012

Judge Judy

 Hur kunde jag ha missat denna video?

Den har funnits på YouTube sedan september förra året och setts av över 2 miljoner människor.
I stort sett allt som gjort att USA gått åt skogen summeras här.

Ge inte upp bara för att ni kanske har svårt att förstå varje ord mannen säger..."Know what I'm saying".....det är så unga svarta avslutar i stort sett alla meningar och meddelandet går fram ändå.
Hang in there! Slutklämmen är överraskande.


7 Kommentarer:

Anonym sa...

Berit
Det är avskyvärt att se. Dessa parasiter, som har 'rätt' till än det ena och än det andra. Men inga skyldigheter. Han kan inte ens uppföra sig i rätten och låta judge Judy fullgöra sitt uppdrag.
/SB

Anonym sa...

Tyvärr Berit, våra politiker är totalt degenererade och så länge dom kan gödsla sina väljare med Dina och mina pengar lär det inte bli någon ändring. Den dagen papperslapparna politikerna kallar för "pengar" inte representerar något värde kommer förändringarna ganska av sig själv. Vi närmar oss den punkten med stormsteg. Gudrun Schyman bränner som bekant svenska sedlar offentligt inför ögonen på hela befolkningen och ingen reagerar! Många tycker t.o.m. det är "coolt".

Ann-Marie sa...

Visst har det gått åt h-e när man ser något som detta?!

Anonym sa...

SB
Men här är vi överens!
PEGE

Steve sa...

Ännu igår kunde man se den koreanske rapparen PSY på youtube, när han [2004, under Irak-kriget] sjöng om USA:

Kill those f***ing Yankees who have been torturing Iraqi captives
Kill those f***ing Yankees who ordered them to torture
Kill their daughters, mothers, daughters-in-law and fathers
Kill them all slowly and painfully

Igår söndag kväll sjöng han för president Barack Hussein i DC - ”Christmas in Washington”. Det passade ju bra!
Men youtuben är borttagen! ”Har tagits bort av användaren”! Konstigt…

Berit sa...

Det förvånar mig inte att han inbjudits till W.H. Helt i stil med vad man kan vänta sig. Och så passande att han bad om ursäkt för sången du beskriver, strax innan han sjöng för Obamas

http://www.cnn.com/2012/12/07/showbiz/psy-apology-irpt/

Anonym sa...

Hoppas att den där killen inte får några barn.
//Arne

Skicka en kommentar

Vi uppskattar dina kommentarer men kan bara publicera dem om du skriver namn eller signatur! Det går annars inte att veta vilken Anonym man diskuterar med.