Detta sprängde det ryska flygplanet med 224 människor ombord. Om man ska tro vad Islamiska Staten påstår. Ryssarna säger att det behövdes 1 kg trotyl för att spränga planet. Får det plats så mycket i en 33 cl burk? Hur det än må vara, så är den islamiska propagandan effektiv. Målet är väl att göra oss så skräckslagna att vi går med på att importera 600-talets arabiska mentalitet med alla dess vidrigheter.
"Fotot visar en Schweppes Gold sodavatten, och det som kunde vara en detonator och tändsats mot blå bakgrund. 3 ganska enkla komponenter, som om de är äkta, mycket sannolikt ger anledning till allvarlig oro för flygplatsernas säkerhetskontroller i hela världen." Synopsis Olsen
20 november 2015
Burk med läskig läskedryck var bomb
Upplagd av
Knute
kl.
fredag, november 20, 2015
Etiketter: Knute
Prenumerera på:
Kommentarer till inlägget (Atom)
0 Kommentarer:
Skicka en kommentar
Vi uppskattar dina kommentarer men kan bara publicera dem om du skriver namn eller signatur! Det går annars inte att veta vilken Anonym man diskuterar med.