Alla kulturer är inte lika goda, tvärtom ska vi vara stolta
och hålla fast vid det folkvett vi har kvar i västvärlden
06 december 2018
“Dit Kalifornien går, dit går nationen”
Det är skrämmande hur snabbt det går. Jag är gammal nog att minnas när Ronald Reagan var guvernör i Kalifornien och nu har “hans” stat omvandlats till en enparti-makt genom massiv, i stort sett olaglig invandring från tredje världen.
De senaste uppgifterna från Census Bureau som analyserats av Center for Immigration Studies (CIS) konstaterar att cirka 72 procent av hushållen av icke-medborgare och invandrare utnyttjar en eller flera former av skatte-finansierade välfärdsprogram i Kalifornien - den stat som har flest invandrare.
Endast cirka 35 procent av hushållen av inhemska amerikaner använder sig av socialbidrag i Kalifornien.
De sistnämnda hushållen är i huvudsak slavar till välfärds-utsnyttjarna och den vänsterpolitiska klassen som importerar dem.
De olagliga invandrarna har inga problem med att få socialbidrag. Allt de behöver göra är att föda “ankar-barn” - ju fler barn, desto fler bidrag.
Andra stater som drabbats hårt av invandrar-tsunamin är Texas, New York och Florida. En majoritet av invandrarhushållen lever på bidrag där också.
Såg filmen från Dixie Nat. Forest Brian Head wildfire, Utah.
SvaraRaderaHar aldrig sett något så övertygande om resultatet av miljögalningarnas framfart i Amerika. Fruktansvärd förödelse och i Sverige får vi aldrig veta något.
ttps://www.youtube.com/watch?v=3I3oewMq6B0#action=share
SvaraRaderaPerfect planerat. En 19årig flicka från Honduras klättrar över gränsstaketet och föder en son inom 24 timmar.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-6463519/Migrant-teen-gives-birth-baby-boy-U-S-hospital-climbing-border-wall-Tijuana.html