TV-reklamen under Super Bowl Sunday är en stor sak och de olika företagen överträffar varandra i lustigheter och påhitt.
Hyundais reklam har ett par som åker i en hiss som släpper av människor till olika obehagliga upplevelser, som för en rotkanal eller för att köpa en bil. En av dessa icke önskvärda upplevelser är ett "veganskt middagskalas”, komplett med “rödbetslimpa och nu protesterar de humorfria veganerna högljutt.
“Vi är ursinniga över annonsen”
04 februari 2019
Helt avsaknad av humor
Upplagd av
Berit
kl.
måndag, februari 04, 2019
Prenumerera på:
Kommentarer till inlägget (Atom)
1 Kommentarer:
hehe märkligt att de inte begriper att vaganmat är sopor för de som inte har valt den dieten men å andra sidan hjärnan behöver väl lite näring för att funka normalt
Skicka en kommentar
Vi uppskattar dina kommentarer men kan bara publicera dem om du skriver namn eller signatur! Det går annars inte att veta vilken Anonym man diskuterar med.